Bilgi Teknolojileri Danışmanlığı

Danışmanlık ve Projelendirme
Bumatek Bilişim Sistemleri, iş gücünü daha verimli kullanmak ve uzmanlık alanlarına odaklanmayı amaçlayan bilişim sektörü üreticileri ile iş ortaklarının müşterilerine Analiz, Planlama, Optimizasyon, Kurulum/Entegrasyon ve Sorun Giderme hizmetleri sunmaktadır. Alanında lider iş ortaklarıyla birlikte müşterilerinin ihtiyaçlarına ideal çözümler sunarak BT altyapılarını daha etkili kullanma ve operasyonel verimliliği arttırma olanakları sağlar.
Bumatek Bilişim’in sunduğu danışmanlık hizmetlerinin faydaları;
– BT Danışmanlık maliyetlerinde azalma
– Hizmet kalitesinde yükselme
– Temel faaliyet alanına odaklanma
– Günümüz altyapı ve uygulamalarına geçiş ve dönüşümde hız ve esneklik
– Müşteri memnuniyetini arttırma

Veri Merkezi Hizmetleri
Veri Merkezi hizmetlerimiz ile sistem verimliliği, yönetim kolaylığı, iş sürekliliği elde edin. Operasyonel maliyetlerinizi ve risklerinizi azaltın.
BT Hizmet kalitesini arttırmak için yapılan yatırımlar maliyetleri ve riskleri arttırdığı gibi, yönetilmesi gittikçe zorlaşan karmaşık yapılar oluşturur.
Bu karmaşık yapılar; verimliliğin azalması, yönetimin zorlaşması ve iş sürekliliğinin kesintiye uğraması gibi felaket senaryoları şeklinde karşınıza çıkabilir.
Veri Merkezinin faydaları
– Hizmet kalitesinin yükselmesi
– Mali kayıpların minimuma indirgenmesi
– Felaket durumlarında iş sürekliliğinin sağlanması
– Veri kayıplarının önlenmesi

Sanallaştırma Hizmetleri
Sanallaştırma Hizmetleri ile donanım, elektrik, soğutma, fiziksel alan ihtiyaçlarınızı ve işletme maliyetlerinizi azaltıp bir sunucu üzerinde birden fazla sanal sunucuyla kapasitenizi arttırabilirsiniz.
Kurumların artan ihtiyaçları ile birlikte BT departmanlarının da daha fazla sunucu, soğutma sistemleri, enerji ve fiziksel alanlara ihtiyaçları artmakta. Giderek karmaşık bir hal alan altyapılarda iş sürekliliği ve hizmetlerde kesintilere, artan maliyetlere ve yönetimde zorluklara sebep olmaktadır.
Sanallaştırma teknolojisi ile sunucuların konsolidasyonu, süreçlerin otomatikleştirilmesi, yönetimin basitleştirilmesi ve maliyetlerde azalma sağlanabilir.
Sanallaştırma Hizmetleri’nin faydaları
– Operasyonel ve Donanım ihtiyacı harcamalarında azalma
– Donanımların kullanım kapasitelerinde artış
– Mali kayıpların minimuma indirgenmesi
– Sunucuların merkezi yönetimi

 • Hyper-V & WMware
 • Sunucu, Uygulama, Masaüstü sanallaştırma hizmeti

Yedekleme Hizmetleri
Yedekleme ve Arşivleme Hizmetleri ile yaşanabilecek felaketlerde zaman, veri ve maliyet kayıplarını önleyebilirsiniz.
Kurumlarda her geçen gün veri miktarının artması ve bu verilerin kurumsal süreçlerde önemli bir rol oynaması, potansiyel risklere karşı önlem alınmasını zorunlu kılmaktadır.
İş sürekliliğinin sağlanması açısından verilerin yedeklenmesi, arşivlenmesi ve sağlıklı olarak tekrar kullanılabilmeleri; doğru teknolojilerin seçilmesi, kurulumu ve yönetilmesi ile mümkündür.
Yedekleme Hizmetleri’nin faydaları
– Veri güvenliğinin sağlanması
– Operasyonel bilgi kayıplarının önlenmesi
– İş sürekliliği sağlanması
– Finansal kayıpların önlenmesi

Network Hizmetleri
Günümüzde gittikçe büyüyen verilerin iletilmesini sağlamak kurumların başarısını etkileyen en önemli unsurlardandır. Tüm sektörler açısından artan bilginin üretilmesi, korunması, saklanması ve yeniden kullanılabilmesi network altyapılarının doğru ve ölçeklenebilir olması ile sağlanabilmektedir.
Firmalar için yaşamsal öneme sahip olan ses, görüntü ve veri aktarımı doğru yapılandırılmış yerel ve geniş alan ağları ile mümkündür.

 • Yapısal Kablolama
  • UTP / FTP Bakır kablolama
  • Fiber Optik Kablolama
  • Enerji Hattı Kablolama
 • Network Aktif Cihaz Temin ve Kurulumu
  • LAN & WAN
  • Metro Ethernet, Noktadan Noktaya G.SHDSL, Noktadan Noktaya ADSL, VPN, ISDN, vb. planlanması ve tesisi.
  • Wireless Çözümleri
  • Uzaktan Erişim Çözümleri
  • Video Konferans
  • Radio Link

Beylikdüzü server, beylikdüzü sunucu, beylikdüzü laptop, beylikdüzü sistem odası, beylikdüzü bilgisayar tamiri, beylikdüzü toner, beylikdüzü hosting, beylikdüzü fotokopi, beylikdüzü yazıcı

Open chat
1
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?